Satjam Alumat

Slitina hlínku ALUMAT

Společnost SATJAM uvádí na trh nové materiály ALUMAT a ALUMAT STUCCO pro výrobu střešních hliníkových krytin. Jakostí spadají do nejvyšší třídy EXCELENT. A pokud si právě kladete otázky, proč některou z novinek použít pro novou střechu, několik odpovědí a dobrých důvodů máte zde.

1. Co je to ALUMAT a ALUMAT STUCCO?
ALUMAT a ALUMAT STUCCO jsou absolutní novinkou v nabídce společnosti SATJAM. Jedná se o moderní, odolný a estetický materiál pro výrobu střešních krytin ze slitiny hliníku nejvyšší kvality. Těmito produkty SATJAM vychází vstříc zákazníkům, kteří požadují vysoce jakostní krytiny s dlouhou životností a extrémní odolností.

alumat-loga

2. Z jakého materiálu se ALUMAT a ALUMAT STUCCO vyrábějí?
Hlavní složku prozrazuje název - jedná se o hliník (neboli aluminium). Součástí slitiny jsou také hořčík a mangan. Všechny tři prvky ve vhodně zvoleném poměru společně vytvářejí materiál s výbornými parametry pevnosti a odolnosti vůči povětrnostním vlivům a korozi. Efektní povrchová úprava v tloušťce 25 μm na bázi matného polyesteru ještě dále posiluje odolnost krytiny a prodlužuje její životnost. Hmotnost krytiny Satjam Roof a Grande v provedení Alumat je pouze 2 Kg/m2.

3. Jaký je rozdíl mezi materiály ALUMAT a ALUMAT STUCCO?
Provedení ALUMAT STUCCO má povrch plechu upraven do podoby reliéfu, což dodává krytině nevšední vzhled a snižuje hlučnost při dešti. Právě struktura povrchu je hlavním rozdílem, protože také ALUMAT je stejně jako ALUMAT STUCCO opatřen matnou polyesterovou povrchovou vrstvou.

alumat-vzorky

4. Kdo je dodavatelem vstupní suroviny?
Hliníkové plechy pocházejí od norské společnosti Norsk Hydro. Ta se specializuje na výrobu a zpracování hliníku dlouhá léta a její produkty patří mezi absolutní světovou špičku, kterou nyní SATJAM zpřístupnil i pro české střechy.

alumat-hydro

5. Jaké střešní krytiny a v jakých barvách jsou z těchto materiálů v nabídce?
V současnosti společnost SATJAM z materiálů ALUMAT a ALUMAT STUCCO vyrábí hliníkové střešní krytiny SATJAM Grande a SATJAM Roof v oblíbené červené, černé, šedé a hnědé barvě.

alumat-barvy

*dostupné pouze v provedení Alumat Stucco
Jakou záruku společnost SATJAM na tyto střešní krytiny poskytuje?
Krytiny SATJAM Roof a SATJAM Grande z materiálů ALUMAT a ALUMAT STUCCO se díky vysoké kvalitě a odolnosti vstupní suroviny řadí do nejvyšší jakostní třídy EXCELENT. Na tuto kategorii výrobků je společností SATJAM poskytována záruka 40 let*.

alumat-dum

Jsou pro instalaci krytiny z materiálů ALUMAT a ALUMAT STUCCO potřebné speciální vruty?
Krytina se k dřevěnému podkladu kotví nerezovými samovrtnými šrouby do dřeva SDT-INOX s hliníkovou podložkou. Kotvení krytiny k ocelovému podkladu není vhodné. Jednotlivé pásy krytiny se mezi sebou ukotvují POP nýty.

Základní klempířské doplňky z materiálu ALUMAT
alumat-hrebenacalumat-zavetrna-listaalumat-okapni-plechalumat-uzlabialumat-oplechovanialumat-celoalumat-svitkyalumat-nyty


Kontakt

TOP-MARKET prodejna

Zahradní 793
(vstup ul. V Háječku)
Přeštice
33401

+420 773 069 155
+420 773 069 255