Revel

Ekonomické řešení. Revel.

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Důvody proč zvolit tepelná čerpadla vzduch-voda od firmy REVEL

 • NÁVRATNOST INVESTICE - 2 roky
 • NÍZKÉ PROVOZNÍ NÁKLADY - úspora energie pro vytápění a přípravu teplé vody  i pod 1000 Kč/měsíc
 • NÍZKÁ CENA - tepelné čerpadlo nakoupíte již od 57 750 Kč
 • VYSOKÁ KVALITA - počet reklamací tepelného čerpadla je nižší než 1 %
 • nabídka DODÁVKY NA KLÍČ
 • možnost realizace systému včetně PODLAHOVÉHO TOPENÍ a CHLAZENÍ
 • tepelná čerpadela vzduch-voda Revel  jsou méně HLUČNÁ 

Tepelná čerpadla vzduch voda - úsporné a ekologické řešení

Tepelná čerpadla vzduch-voda se používají k vytápění objektů a ohřevu vody stále častěji. K životnímu prostředí jsou velmi šetrná, neboť dokážou vyprodukovat více energie, než kolik se ukrývá v uhlí pod zemí, a to ještě předtím, než se ho dotkla lidská ruka. Tepelná čerpadla vzduch voda a jejich rozšiřující se použití je světový trend. Důvod je ekologický i ekonomický. Vrty i plošné zemní jímače mají vysoké pořizovací náklady. Navíc v našich zeměpisných šířkách se v zimním období teplota vzduchu pohybuje nejčastěji mezi -7 °C až +13 °C, střední teplota vzduchu v topném období je tedy cca +3 °C. V zemi je teplota poměrně stabilní a dle zkušeností se v okolí vrtu ustálí na cca -2 °C.  Zde je patrný teplotní zisk 5°C ve prospěch tepelných čerpadel vzduch-voda.

 • Výhody tepelného čerpadla oproti jiným zdrojům vytápění
 • Návratnost investice do tepelného čerpadla vzduch-voda Revel
 • Porovnání tepelných čerpadel vzduch-voda a zem-voda (voda-voda)

Tepelná čerpadla vzduch voda - princip

Jak vyplývá z názvu, v tepelném čerpadle dochází k přečerpávání tepelné energie z jednoho prostoru do druhého, a to za užití speciálních látek (chladiv). Nejde zde tedy v pravém smyslu o přeměnu energie, ale o transport energie z jednoho prostoru do druhého s velmi výhodným poměrem. Pro ilustraci - dodáme-li 1kWh pro přesun energie tepelným čerpadlem, získáme v podobě tepla 3 i více kWh. Tento poměr je daný rozdílem teplot mezi ochlazovaným a ohřívaným prostorem. Protože výstupní teplota z tepelného čerpadla nemůže být vyšší než asi 60 °C, musíme se snažit pomyslné nůžky rozevřené mezi vnějším a vnitřním prostředím maximálně sevřít, abychom získali nejvýhodnější poměr (tzv. topný faktor).

 • Přečtěte si více o principu tepelného čerpadla

Volba topného systému - podlahové topení, nebo radiátory?

Z principu tepelného čerpadla vzduch-voda vyplývá, že bychom měli dodávat energii prostřednictvím nízkoteplotního systému - nejlépe podlahového (mokrého, suchého nebo polosuchého) se střední teplotou média cca 33 °C. Při užití radiátorů je nutné počítat se sníženou účinností cca o 20 % oproti podlahovému topení. Pokud dáte přece jenom přednost radiátorovému systému, využijte konvektory s nuceným pohybem vzduchu - tedy s ventilátory, a to v provedení stěnovém, volně stojícím nebo podlahovém.

Tepelná čerpadla vzduch voda a ohřev vody

Velmi vhodné je též užití tepelných čerpadel vzduch-voda pro ohřev vody ve venkovním bazénu v přechodném období, kdy teplota vzduchu bývá kolem +15 °C a teplota vody +28°C. Za těchto podmínek dosahují tepelná čerpadla vzduch-voda účinnosti až 6:1.

Příprava teplé vody je v létě rovněž velmi efektivní (provoz vychází asi na 3 Kč/den) a instalace solárních panelů se nevyplatí. Ohřev teplé užitkové vody musí být dvoustupňový, tedy předehřev v bojleru s teplovodní vložkou a dohřev čistě elektrický v druhém zásobníku. Revel nabízí jako novinku dvojbojler DZD Revel s kapacitou 2x160 litrů.

Hlučnost tepelných čerpadel Revel

Firma Revel se zaměřila na jednu z nejčastějších námitek proti tepelným čerpadlům vzduch-voda - a to je nadměrná hlučnost. Hlavním zdrojem hluku není kompresor, ale ventilátor. Musí jím totiž projít cca 4 až 5 tisíc m3 vzduchu/hod. (vztaženo na 10kW nominálního výkonu). Hlučnost zásadně ovlivňuje tvar vrtule, proto firma vyvinula speciální čtyřlistou vrtuli postavenou na míru difusoru tepelných čerpadel REVEL. Zároveň se u zařízení používá tlačný režim místo standardního sacího. Ten také významně snižuje hluk, kromě jiných výhod. Tepelná čerpadla Revel byla podrobena několika měřením hluku v SZÚ Brno a jejich výsledky jsou více než uspokojivé.

Projekt i dodávka na klíč

V případě vašeho zájmu vám firma REVEL celý systém do vašeho domu vyprojektuje, montážní divize společnosti vám může následně celý systém dodat na klíč. To ovšem není podmínkou, samozřejmě záleží jen na vás, zda se po našem zpracování projektové dokumentace rozhodnete využít naší nabídky montáže, nebo se s žádostí o vypracování cenové nabídky na dodávku systému obrátíte na jiné proškolené firmy ve své lokalitě.


Kontakt

TOP-MARKET prodejna

Zahradní 793
(vstup ul. V Háječku)
Přeštice
33401

+420 773 069 155
+420 773 069 255