Tepelná čerpadla

Vzhledem k množství produktů na trhu naceníme Vámi vybraný model na poptání.

Šetření s pomocí tepelného čerpadla               

Pokud utrácíte hodně peněz za vytápění a pokud chcete ušetřit. Je pro vás tepelné čerpadlo tím pravým řešením situace. Tepelná čerpadla jsou navíc ekologickým zdrojem energie takže můžete mít dobrý pocit, že jste udělali také něco pro přírodu a zároveň tak pro svoje děti.        

Principem šetření na tepelných čerpadlech je to, že vy čerpáte energii ze zdroje, který není zpoplatněný. Na nevyužitém pozemku u vás na zahradě si zapustíte kolektor nebo necháte vybudovat vertikální vrt, se kterým budete šetřit ještě více a jediné, za co při používání tepelného čerpadla platíte je elektrická energie použitá na provoz tepelného výměníku. Ale ikdyž budete platit elektrickou energii potřebnou k provozu celého systému, tepelná čerpadla se oproti klasickému způsobu vytápění domu vyplatí.        

Nezapomínejte, že jsou taky další způsoby, jak mít levné topení.

Tepelná čerpadla jsou moderním řešením, jak šetřit na energiích a stávají se čím dál tím populárnějšími. Další výhodou je to, že tento způsob vytápění je ekologický. A jak je známo, evropská unie přeje ekologickým věcem a projektům a tak je možné, že pokud si celý projekt vybudujete podle norem evropské unie, dostanete dotaci a celá investice se vám vrátí ještě dříve než by tomu bylo bez dotace.        

Dalším vylepšením celého projektu, pokud chcete opravdu ušetřit co nejvíce, zkombinujte si tepelné čerpadlo dále také s podlahovým topením. Podlahové topení se skvěle hodí právě k řešení s tepelným čerpadlem. Tepelné čerpadlo nejklasičtějšího typu, tedy země/voda vám ohřeje vodu, kterou vy pak můžete vytápět dům právě přes podlahové topení.        

Podlahové topení je ale užitečné ale i z jiných pohledů. Nejenže se skvěle hodí do řešení s tepelným čerpadlem a že je příjemné, že necítíte nepříjemný chlad od nohou a můžete tak chodit klidně na boso. Ale také je podlahové topení daleko vhodnější vytápěcí způsob než třeba klasické radiátorové řešení. Radiátor ohřívá vzduch v místnosti jen na jednom místě a dochází tak k cirkulaci vzduchu, který s sebou nese i prach a tak dochází k víření prachu, který pak člověk dýchá, což pro něj není vůbec zdravé.        

Tepelná čerpadla používají často takzvané nízkoenergetické domy, které se snaží ušetřit na energiích a tak jsou konstruovány tak, aby měli co nejmenší ztráty a co nejmenší výdaje za energie a právě takovým zdrojem tepla jsoutepelná čerpadla.


Kontakt

TOP-MARKET prodejna

Zahradní 793
(vstup ul. V Háječku)
Přeštice
33401

+420 773 069 155
+420 773 069 255